Články

Vstupte otevřenými dveřmi

Vstupte otevřenými dveřmi

Den otevřených dveří PRECIOSY ORNELY a letní Perličková slavnost v Zásadě

PRECIOSA ORNELA a městys Zásada vás zvou na letní Perličkovou slavnost a Den otevřených dveří v PRECIOSE ORNELE.

Slide background

Poznamenejte si do kalendáře, že poslední prázdninový víkend letošního roku můžete v Zásadě prožít den plný inspirací a informací, které jsou spojené s historií a současností sklářství a řemesel tohoto kraje.

Přijďte se podívat v sobotu 25. srpna 2018 od 8 do 13 hodin na finalizaci výroby českých perliček do výrobního areálu, který najdete na adrese Zásada 317, 468 25 Zásada.

Kromě návštěvy současné perličkové výroby v PRECIOSE ORNELE se můžete v rámci Perličkové slavnosti zúčastnit a navštívit:

  • autogramiádu knihy Zásadský ráj – příběh českých perliček, kterou můžete získat
  • tvůrčí dílničky
  • ukázky tradičních řemesel, které se pojí nejen se zpracováním perliček a skla
  • stánky s hotovými výrobky
  • bohatý kulturní program a možnost regionálního občerstvení

Připravený program uzavřením prohlídky výroby perliček rozhodně nekončí.

První z ochutnávek, co všechno můžete u nás zažít:

- zušlechťování perliček, navlékání perliček, výroba bižuterie, háčkování kabelek.

Kromě samotné finalizace výroby skleněných perliček v PRECIOSE ORNELE vám nabízíme nahlédnutí na další řemesla, se kterými se můžete v Zásadě setkat nejen na Perličkové slavnosti.

Historická řemesla v Zásadě

Přijďte shlédnout, nebo si i sami vyzkoušet foukání skla a výrobu dekoračních předmětů ve firmě Veselá světýlka paní Libuše Laurinové spojenou s příjemnou nabídkou oblíbených bramborových sejkor. Využijte možnost seznámit se s mačkáním skleněných perlí na "maturovce" ve firmě M-beads pana Miroslava Hodbodě, a pak i porovnat s mačkáním perlí na "kopalovce" pana Petra Klamta. 

Představení postupu výroby skleněných banglí a jedinečná příležitost k jejich zakoupení bude umožněna díky paní Jarmile Kotrbové. Obří krasohled pana Martina Titze vás pozve do kouzelného světa nekonečných fantazií zrcadlících se skleněných střípků. Krasohledy si zde můžete i sami vyrobit, nebo zakoupit.

Pro mnohé se stane nezapomenutelným zážitkem ukázka výroby a restaurování historických varhan, řemesla rodinné firmy pana Bohumila Žloutka.

Přinášíme vám další ochutnávku, co všechno můžete zažít v Zásadě.