Vážení zákazníci, podniková prodejna GlassShop v Desné bude uzavřena od 20. do 24. srpna 2018. Děkujeme za pochopení.
Toggle Bar

Články

Modely "Made in Jablonec 2018" opět zazářily

V Jablonci se konala módní přehlídka.

Noblesa třicátých let, volnost šedesátek i nové tisíciletí. V Jablonci se konala módní přehlídka.

Letošní svátek módy Made in Jablonec se odehrál ve čtvrtek 11. ledna a nesl se v duchu stoleté inspirace. Lednové módní přehlídky mají v Jablonci nad Nisou již letitou tradici. Každoročně se tak nabízí příležitost regionálním bižuterním firmám i středním uměleckoprůmyslovým školám prezentovat své umění.

Zatímco loni oděvní výtvarníci vyjadřovali svými modely „Glamorous day“; symbol nádhery, báječnosti a elegance v průběhu jedinečného půvabného dne při všech možných příležitostech, letos se bohatá fantazie soustředila na tři témata; „noblesa třicátých let“, „volnost šedesátek“ a „nové tisíciletí“.

PRECIOSA ORNELA zvolila jako téma noblesu třicátých let a představila trojici společenských šatů.

Bižuterii pro přehlídku vytvořila Helena Chmelíková a modely dle návrhů Petry Lejskové ušil krejčovský ateliér Styl Iva.

Studentky jablonecké Střední uměleckoprůmyslové školy s bižuterním zaměřením ve spolupráci s PRECIOSOU ORNELOU vytvořily další tři modely pro „velkou večerní". Pro svoji vlastní práci si ale zvolily aktuální téma „nového tisíciletí“, které je jim jistě mnohem bližší.

Bižuterii vytvořili studenti školy a modely dle návrhů Petry Lejskové ušilo MP krejčovství Marcely Pabyškové.

Téma šedesátých let pojala svým osobitým přístupem ve spolupráci s PRECIOSOU ORNELOU designérka Kateřina Krausová, která zde zastupovala železnobrodskou Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou.
Své modelové šaty poměrně jednoduchého střihu v siluetě písmene A zvýraznila potiskem s fotografiemi a rokajlem v národních barvách.

Návrhy bižuterie a šatů pochází od Kateřiny Kraousové. Realizaci modelů provedlo MP krejčovství.

Kdo si inspirující módní událost nechal ujít, může zhlédnout video rozhovor ze slavnostního večera.